W jaki sposob oszczędzać?

mika
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 8:32 am

W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: mika »

Hej umie ktoś oszczędzać pieniądze? Bo ja nie...
Chciałabym zacząć oszczędzać żeby za pare lat mieć jakaś sumę na tak zwany start, na wkład na mieszkanie... nie chciałabym w przyszłości brać kredytu hipotecznego na niewiadomo ile lat bo taki ktedyt tak czy siak pewnie będzie konieczny, no chyba ze wygram w totolotka
Jak nie na mieszkanie to na samochód ale wiadomo chodzi o większa sumę pieniędzy. Próbowałam chować w różnych zakamarkach domu, zakładałam różne skarbonki nawet takie które trzeba stłuc bo nie mają „tylnego wyjścia” jak pewnie się domyślacie po skarbonkach nie ma już śladu, miałam założone konto oszczędnościowe w banku z limitami i co? No i oszczędności brak. Jakiś czas byłam w kiepskiej sytuacji i nie milam ciągłości finansowej. Ale mam pracę, teraz chciałbym się nauczyć odkładać te pieniądze i wydawać absolutne minimum. Czy macie jakieś dobre sposoby na oszczędzanie? Sposoby żeby poradzić sobie z samodyscypliną w tym temacie?
armada
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 7:26 am

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: armada »

Hej umie ktoś oszczędzać pieniądze? Bo ja nie...
Chciałabym zacząć oszczędzać żeby za pare lat mieć jakaś sumę na tak zwany start, na wkład na mieszkanie... nie chciałabym w przyszłości brać kredytu hipotecznego na niewiadomo ile lat bo taki ktedyt tak czy siak pewnie będzie konieczny, no chyba ze wygram w totolotka
Jak nie na mieszkanie to na samochód ale wiadomo chodzi o większa sumę pieniędzy. Próbowałam chować w różnych zakamarkach domu, zakładałam różne skarbonki nawet takie które trzeba stłuc bo nie mają „tylnego wyjścia” jak pewnie się domyślacie po skarbonkach nie ma już śladu, miałam założone konto oszczędnościowe w banku z limitami i co? No i oszczędności brak. Jakiś czas byłam w kiepskiej sytuacji i nie milam ciągłości finansowej. Ale mam pracę, teraz chciałbym się nauczyć odkładać te pieniądze i wydawać absolutne minimum. Czy macie jakieś dobre sposoby na oszczędzanie? Sposoby żeby poradzić sobie z samodyscypliną w tym temacie?
Konto oszczędnościowe bez karty do niego i co miesiąc stała kwota przelewu na to konto, nawet 50 zł. Niestety z oszczędzaniem jest jak z jedzeniem słodyczy. Silna wola to jedyna rada ;)

Zerknij sobie na ten ranking kont oszczędnościowych i założ sobie jakieś konto z tego rankingu. Na stronie jest spore zestawienie ofert.
Kup sobie ta poza tym skarbonke której nie będziesz ruszać i wkładaj do niej 10-20% z każdej wypłaty oraz każdego przychodu.
tomekjanik
Posty: 159
Rejestracja: wt paź 13, 2020 11:28 pm

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: tomekjanik »

Myślę, że oszczędzanie to także korzystanie z rozwiązań, które zaprocentują w przyszłości i szybko się zwrócą, a dodatkowo dadzą możliwość zatroszczenia się o naszą planetę. Firma respect energy oferuje bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązania np. możliwość skorzystania z zielonej energii czy montaż paneli fotowoltaicznych. Warto skontaktować się z ich przedstawicielem, aby dowiedzieć się więcej o propozycjach, jakie mają dla swoich klientów.
marianek
Posty: 140
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:58 am

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: marianek »

Ja dostałem spadek po dziadku, zastanawialem się co z nim począć. I trafiłem na ofertę tu cn-kaczmarek/pl/ To biuro nieruchomości ma w swojej ofercie mieszkania a i domy na sprzedaż. Bardziej mnie zainteresowała druga opcja. Kupić dom, a stare mieszkanie przeznaczyć na wynajem i uzyskane z tego pieniądze odkładać na przyszły start w dorosłe życie dziecka. Myślę ze to dobre rozwiązanie.
Kamilla36
Posty: 356
Rejestracja: pn sie 17, 2020 5:16 pm

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: Kamilla36 »

To, jaką drogę na oszczędzanie wybierzesz, to Twoja sprawa. Ważne jest to, aby część odłożonych pieniędzy przeznaczyć na inwestowanie. Dzięki temu dbasz, aby odłożona suma szybko się powiększała. Zwróć uwagę na ofertę dostępną na stronie: ipopema/pl/ . Przy okazji inwestowania, warto zdecydować się na oferowane tutaj usługi.
Unika
Posty: 99
Rejestracja: pt cze 05, 2020 3:09 pm

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: Unika »

Można też po prostu oszczędzać na zakupach i w ten sposób mniej wydawać na rzeczy, które się na co dzień potrzebuje. Na platformie cashbackowej net-pocket jest ponad 1200 sklepów i dostaje się punkty za zakupy. A te punkty można wymienić na pieniądze.
qinga13
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:53 am

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: qinga13 »

ja jestem w stanie coś oszczędzić od kiedy lepiej kontroluje swoje finanse osobiste. W tym celu zainstalowałam sobie aplikację Provema i ona mi w tym pomaga :) wiem ile zarabiam, jakie kwoty i na co wydaje.
jodełka
Posty: 115
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:06 pm

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: jodełka »

I to jest bardzo dobre pytanie. Bo jednak mimo wszystko oszczędzać jakoś by się przydało. Dlatego też zaczęłam szukać w internecie jakiś wskazówek odnośnie inwestowania. I tak też między innymi dowiedziałam się, że towarzystwo funduszy inwestycyjnych to bardzo dobre i w miarę praktyczne rozwiązanie. Bo jednak fundusze to bardzo dobra forma inwestowania zawsze była.
marchewka
Posty: 294
Rejestracja: pn lip 13, 2020 12:15 pm

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: marchewka »

Oj niestety inflacja dopiero zacznie rosnąć... Ja powiem szczerze, że jestem przerażona! Dlatego zaczęłam oszczedzać. Codziennie odkładam resztę z zakupów a domowym budżetem zarządzam z aplikacją Provema - provema/com/ Dzięki niej panuję nad wydatkami i dodatkowo oszczędzam. Provema pozwala mi na korzystanie ze zniżek na gry i opcji CashBack podczas zakupów.
dżejzi
Posty: 114
Rejestracja: wt mar 09, 2021 2:26 pm

Re: W jaki sposob oszczędzać?

Post autor: dżejzi »

A co wiecie przykładowo na temat indywidualnych kont zabezpieczenia emertytalnego? Czy warto byłoby pójść w tym kierunku? Zacząć odkładać pieniądze na takie konta? Pytam, bo przykładowo tutaj nntfi/pl/emerytura/ikze znalazłam właśnie ciekawe oferty i zastanawiam się czy nie skorzystać z takiego konta. Co wy na to?
ODPOWIEDZ