Opodatkowanie

mika
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 8:32 am

Opodatkowanie

Post autor: mika »

potrzebuję Waszej pomocy. Udało mi się zakupić mieszkanie, które ma być przeznaczone pod wynajem. Poradźcie mi proszę na jakie zapisy zwrócić uwagę w umowie, jaką formę rozliczenia wybrać do Urzędu Skarbowego (ryczałtową czy opodatkowanie na zasadach ogólnych). Nie planuję żadnych większych inwestycji w to mieszkanie, więc która forma będzie dla mnie korzystniejsza? A co z mediami? Przepisać je na nowych lokatorów czy lepiej samemu to kontrolować? A co ze spółdzielnią? Zgłaszać lokatorów? Wszelkie rady chętnie przyjmę, gdyż temat jest dla mnie zupełnie nowy.
armada
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 7:26 am

Re: Opodatkowanie

Post autor: armada »

do US najlepiej ryczałt 8.5% o ile nie przekroczysz bodajże 100tys przychodu rocznie - powyżej tej kwoty 12.5% Lokatorów lepiej zgłosić w spółdzielni, rachunki - zależy od Ciebie i Twojego zaufania do ludzi. Ja takiego nie posiadam i wole sama płacić wszystko. Ze strony skarbowej - ważne aby zarówno w umowie jak i w przelewach było zaznaczone która kwota jest Twoim zarobkiem a która jest na rachunki - ponieważ podatek odprowadzasz tylko od tej kwoty odstępnego. W umowie trzeba zaznaczyć kto ponosi za co odpowiedzialność,ile wynosi okres wypowiedzenia, co warunkuje wcześniejsze zerwanie umowy (np zaległość 2 miesięcy)

Dobrze byłoby równiez nie przekroczyć progu podatkowego
korax-finanse/pl

Na stronie jest to opisane.
sarenka
Posty: 239
Rejestracja: czw lut 20, 2020 7:59 pm

Re: Opodatkowanie

Post autor: sarenka »

"Właśnie to jest ważne, żeby dana firma prowadziła swoje rachunkami i procedurami prawnymi itd. Nikt w końcu nie chce mieć problemy... Jak chodzi księgowość, to biuro rachunkowe MDA Consulting Groupbiuromda/pl/ może świetnie się sprawdzi."
akustic
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:17 am

Re: Opodatkowanie

Post autor: akustic »

Podatki były, są i będą, wciąż nowe i nowe. Aż człowiek na końcu nie wie, ile ich płaci, ale są to ogromne sumy roczne. Sam VAT, nas konsumentów mnóstwo kosztuje, ale nie na wszystko możemy coś poradzić. A prowadząc biznes, również je płacimy, dodatkowo. I jak potem to wszystko ogarnąć, porozliczać? To biuro rachunkowe we Wrocławiu ksiegowawroclaw/com/ może to dla nas zrobić.
fian
Posty: 156
Rejestracja: pt maja 01, 2020 7:04 pm

Re: Opodatkowanie

Post autor: fian »

Mi to się nawet nie chce myśleć, ile dziś podatków i innych takich można w sieci znaleźć. No, masakra jakaś i mam nadzieję, że to wszystko się odpowiednio zmieni. Na pewno księgowość dla jdg będzie potrzebna, żeby sobie poradzić z Polskim (bez)Ładem, a okazuje się, że zmiany są kolosalne. Mam nadzieję, że jednak firmy jakoś się utrzymają i nie utną wynagrodzeń.
małwa
Posty: 65
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:15 am

Re: Opodatkowanie

Post autor: małwa »

Ja to Wam powiem, że nie mogę się ogólnie ogarnąć z tym i że się gubię, zwłaszcza teraz, po zmianach w Polskim Ładzie. Sama sporo o tym myślę, ale wydaje mi się, że nie dam rady. Będzie mi potrzebny prawnik, albo biuro rachunkowe inowrocław . Nie mogę sobie inaczej tego wyobrazić, za mało o tym wszystkim wiem.
dżejzi
Posty: 114
Rejestracja: wt mar 09, 2021 2:26 pm

Re: Opodatkowanie

Post autor: dżejzi »

Jak dotąd sporo osób samodzielnie zajmowało się prowadzeniem rachunków u siebie. Niestety co chwilę możemy zauważyć nowe zmiany, aktualności takich kwestiach jak podatek cit itd. Dlatego tutaj może się wam przydać platforma CRIDOTEKA na której znajdziecie przydatne kursy, materiały, które zaktualizują waszą wiedzę.
buter
Posty: 586
Rejestracja: czw mar 11, 2021 3:10 pm

Re: Opodatkowanie

Post autor: buter »

Czym jest rezydencja podatkowa? Czy można ją zmienić, jeśli trwa rok podatkowy? Ja powiem szczerze, że fajne informacje właśnie w tym temacie można znaleźć sobie na stronie prawny.org/pl/2021/07/25/zmiana-rezydencji-podatkowej-w-trakcie-roku-podatkowego/ . Przeczytajcie sobie.
Kamilla36
Posty: 356
Rejestracja: pn sie 17, 2020 5:16 pm

Re: Opodatkowanie

Post autor: Kamilla36 »

Polecałabym sprawdzić sobie księgowość online wFirma. Oni znają się na tym najlepiej! Żaden termin Ci nie umknie dzięki funkcji tworzenia zadań zintegrowanych z kalendarzem, która oczywiście w takiej księgowości jest dostępna. Śmiało skorzystajcie i będziecie na pewno zadowoleni.
marchewka
Posty: 294
Rejestracja: pn lip 13, 2020 12:15 pm

Re: Opodatkowanie

Post autor: marchewka »

Każdy kto chce zająć się programowanie powinien zapoznać się z tym artykułem https://moje-finanse.pl/jak-zaczac-programowac/ Dowiecie się z niego jak zacząć. Wbrew pozorom branża IT nie jest kręgiem zamkniętym i można się do niej dostać. Potrzeba jednak sporo pracy i nauki :)
ODPOWIEDZ