uzależnienie od alkoholu

potterowa

uzależnienie od alkoholu

Post autor: potterowa »

Mam problem, ojciec mojego narzeczonego jest uzależniony od alkoholu. Widzę jak niszczy to jego mamę ale ostatnio zauważyłam, że odbija się też to na naszym związku.. Za rok mamy brać ślub ale nie wiem czy jak tak dalej pójdzie nie będzie trzeba go przełożyć.. Doradziłam mu rozmowę z ojcem i wysłanie go na terapię. W sieci znalazłam nawet ośrodek, który od wielu lat zajmuje się chorobami alkoholowymi i działa w niekonwencjonalny sposób. Ośrodek to Detoks Fenix, w którym można przejść zarówno terapię jak i detoks całego organizmu.
sweet

Re: uzależnienie od alkoholu

Post autor: sweet »

Z alkoholikami to bardzo różnie bywa. Bo większość z nich potrafi bardzo dobrze się z tym nałogiem ukrywać. Dlatego też jeśli mamy taką pewność to przede wszystkim zapewnijmy taką osobę, że bez względu na wszystko jej nie opuścimy tylko pomożemy. Następnie nakłońmy ją do zgłoszenia się do ośrodka Forest w którym to dobędzie ona odwyk. Bo jednak samemu sobie z takim nałogiem nie poradzimy.
jodełka

Post autor: jodełka »

No dobra jak już mowa o alkoholizmie to sama doskonale wiem, że nie jest tak łatwo z tym skończyć. Dlatego też zastanawiam się nad tym czy by nie udać się do ośrodka leczenia uzależnień Nefo w którym to mogę odbyć także detoksykację organizmu który także jest bardzo ważny w procesie wychodzenia z uzależnienia. Także czasami warto jest przyznać się do swojego uzależnienia i poprosić o pomoc.
sweet

Post autor: sweet »

Oj jeśli chodzi o uzależnienie od alkoholu to ciężko jest takiej osobie uświadomić, że nie panuje nad tym swoim piciem. A bez tego to nie przejdziemy na kolejny etap czyli odwyk i terapia. Dlatego też ja już znalazłam ośrodek Lewin w którym to można liczyć na pomoc oraz wsparcie bardzo dobrze wykształconej kadrze. Poza tym w ośrodku tym możemy odbyć detoksykację organizmu co w przypadku alkoholizmu ma dość kluczowe znaczenie.
jodełka

Post autor: jodełka »

Uzależnienie od alkoholu to bardzo poważny problem. Bo jednak sami sobie z tym nie poradzimy dlatego też warto poprosić o pomoc kogoś kto się zna na uzależnieniach. I tak też między innymi w ośrodku Mental Relax znajdziemy fachową pomoc. Bo mają świetnie wykształconą kadrę medyczną dla której to niesienie pomocy to pasja której oddają się z wielkim zaangażowaniem. Także mam nadzieję, że warto na taki pobyt w tym ośrodku zgodzić się.
Unika

Post autor: Unika »

Z reguły tak jest, ze osoba uzależniona nie tylko niszczy siebie ale też całe swoje otoczenie. To właśnie w rękach bliskich spoczywa obowiązek wspierania i szukania dobrego ośrodka do leczenia. Pomagałam ostatnio znaleźć najlepsze miejsce dla znajomego. Z jego żoną stwierdziłyśmy, że Krajna spełnia wszystkie najlepsze warunki.
marchewka

Post autor: marchewka »

Leczenie uzaleznień jest niezwykle trudne. Sama mam problem z paleniem i wiem jak ciężko jest rzucić. Jeśli chcesz się leczyć w odpowiednim ośrodku to moge polecić ci te prywatne ośrodki leczenia uzależnień nad morzem. Mają tam świetnych specjalistów, którzy pomogli już wielu ludziom.
kapitalna

Post autor: kapitalna »

Myślę, że pomóc tutaj może także terapia u psychologa. Polecam poczytać o takiej placówce jak Poradnia psychologiczna, psychiatryczna Wrocław Empatio: https://psycholog-ms.pl/ . Tam otrzymacie profesjonalną pomoc psychologiczną.
ODPOWIEDZ