Opieka nad chorym

Awatar użytkownika
Dietetyczka
Posty: 457
Rejestracja: sob lip 06, 2019 3:07 pm

Opieka nad chorym

Post autor: Dietetyczka »

Czy opieka nad przewlekle chorą osobą jest trudna? Pytam, bo czeka mnie coś takiego i kompletnie nie wiem co mnie czeka. Zastanawiałem się czy warto edukować się pod tym względem. Wiele dobrego słyszałem na temat https://damy-rade.info/ . Można znaleźć tam przydatne i ciekawe informacje właśnie w tym zakresie. Opieka nad chorym wcale nie musi być trudna i męcząca.
Człowiek wierzy, musi wierzyć bez cienia wątpliwości w swe osobiste szczęście, w swój los.
Folke
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 12:12 am

Re: Opieka nad chorym

Post autor: Folke »

Owszem, jest trudna (bynajmniej początki) i stanowi bardzo odpowiedzialne zadanie. Wiedza będzie Ci więc niezbędna, podobnie jak cierpliwość, wyrozumiałość i...odpowiednie wyposażenie domu. Jeśli będziesz się opiekowała osobą , która ma problem z samodzielnym poruszaniem się, na pewno przyda się w mieszkaniu specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne oraz akcesoria. Takie rzeczy możesz zamówić tutaj: innow/pl/pielegnacja-i-rehabilitacja/lozka-rehabilitacyjne/ . Dostawca sprawdzony, miałem okazję współpracować. Nie sądzę aby inna firma miała też lepsze ceny.
marchewka
Posty: 294
Rejestracja: pn lip 13, 2020 12:15 pm

Re: Opieka nad chorym

Post autor: marchewka »

Niestety bywa bardzo różnie. Moja teściowa choruje na raka i jej stan jest ciężki. Ostatnio straciła wszystkie włosy. Chcę jej kupić perukę z perukikrakow/pl/naturalne-peruki/ żeby chociaż trochę poprawić jej humor i dodać siły do walki. Wsparcie jest bardzo ważne podczas walki z chorobą.
gocha14
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2020 6:54 pm

Re: Opieka nad chorym

Post autor: gocha14 »

Opieka nad osobą chorą to ciężka praca, jeżeli osoba jest leżąca to warto zastanowić się nad kupnem dobrego materaca. Bardzo dobre można znaleźć w sklepie mebleimaterace/pl/c/materace/materace-przeciwodlezynowe/ Dobrze wpływają na komfort osoby chorej i skórę, która jest narażona na odleżyny. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które wpływają na poprawną cyrkulację powietrza pomiędzy materacem, a ciałem. Są bardzo wygodne i dobrze wpływają na kondycję skóry. Warto przejrzeć ofertę sklepu.
kapitalna
Posty: 128
Rejestracja: czw paź 01, 2020 1:52 pm

Re: Opieka nad chorym

Post autor: kapitalna »

A czy wiecie, czym są nutridrinki? To produkty żywieniowe dla osób chorych i z dolegliwościami. Są odpowiednio zbilansowane, aby dostarczać jak najwięcej odpowiednich składników dla organizmu. Jednym z takich nutridrinków jest Fresubin, poczytajcie sobie więcej na ten temat na stronie zywieniemaznaczenie/pl/. Zakupicie je w aptekach DOZ.
kalina
Posty: 204
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:07 pm

Re: Opieka nad chorym

Post autor: kalina »

A czy słyszeliście o takiej opcji jak integracyjne leczenie raka: imc.wroc/pl/ ? Polecam zapoznać się z taką metodą. Jest to połączenie leczenia naturalnego i konwencjonalnego.
sweet
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 30, 2020 12:36 pm

Re: Opieka nad chorym

Post autor: sweet »

Opieka nad chorym wymaga od nas wielkiego zaangażowania i nie tylko. Bo chore osoby muszą mieć w miarę możliwości częste wizyty u różnych specjalistów. Sama już nie raz przekonałam się, że takie wizyty nie odbędą się wtedy kiedy my tego oczekujemy. To też jak znalazłam tę stronę lekarzebezkolejki/pl/ dzięki której chociaż mniej więcej można dowiedzieć się kiedy spodziewać się możemy naszej wizyty
jodełka
Posty: 115
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:06 pm

Re: Opieka nad chorym

Post autor: jodełka »

Opieka nad chorym to spore wyzwanie i to pod każdym względem. Dlatego też jak zdecydowaliśmy się nad zabraniem babci do siebie to wiedzieliśmy z czym to się wiążę. Ale jak na razie to nie jest źle. Tylko, że zdecydowanie przydałby się nam wózek inwalidzki dzięki któremu znacznie lepiej będzie nam przemieszczać naszą babcię.
wesołaja
Posty: 154
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 5:28 pm

Re: Opieka nad chorym

Post autor: wesołaja »

Opieka nad chorym nie jest nigdy łatwa. Szczególnie dotyczy to osoby niepełnosprawnej. Dlatego warto zapoznać się z tą ofertą tu pokonaj-bariery/pl/schodolazy/ Są tu różne propozycje schodołazów, które na pewno ułatwią życie choremu jak i osobie opiekującej się. To sprzęt wysokiej jakości od najlepszych producentów.
marianek
Posty: 140
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:58 am

Re: Opieka nad chorym

Post autor: marianek »

Opieka nad chorym w warunkach domowych jest trudna. Oczywiście też zależy to od sprawności fizycznej chorego. Dlatego dla mnie był wybawieniem sprzęt do fizykoterapii Który mi ułatwił zajmowaanie się leżącą żona i rehabilitacją w domu. Powoli widze poprawę i to jest najważniejsze.
ODPOWIEDZ