Przepisy kulinarne

Marzena21
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 3:11 pm

Przepisy kulinarne

Post autor: Marzena21 »

Skoro dotyczy Cię właśnie ów wątek to pamiętaj, iż znam miejsce, gdzie możesz znaleźć o wiele więcej nadzwyczaj wnoszących dużo do życia informacji na owy temat. Rekomenduję jak tylko znajdziesz czas bo rzeczywiście warto według mojej oceny - mlynkikuchenne/pl .
Folke
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 12:12 am

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: Folke »

Marzeno, ja mało kiedy kopiuję przepisy, często szukam natomiast inspiracji jak dany produkt można wykorzystać. Opieram przy tym swoje menu na zdrowych rzeczach: owoce, warzywa, pełnoziarniste zboża, pestki. Te ostatnie na dobre zagościły w mojej kuchni, bo o ile zawsze je kupowałem i spożywałem jako samodzielną przekąskę, tak spostrzegłem, że mogą stanowić pyszny dodatek do wielu potraw. Np. pestki dyni, sama zobacz: onedaymore/pl/blog/pestki-dyni-wlasciwosci-i-zastosowanie/ . Ja dodaję je do zup zamiast grzanek, do chleba własnego wypieku, dorzucam też prażone do sałatek. Są smaczne i zdrowe, zawierają dużo cynku, magnezu, żelaza i białka.
wesołaja
Posty: 154
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 5:28 pm

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: wesołaja »

Ja tak samo jak moja poprzedniczka stawiam na zdrowe produkty. Bardzo spodobały mi się te przepisy tu bee/pl/wegetarianskie-i-weganskie-pasztety-przepisy-a-685.html Paszety warzywne, zdrowe i proste w wykonaniu. Świetnie zastępują te mięsne. A są dużo zdrowsze. Ja na razie wypróbowałam przepis na pasztet warzywny z cukinią. Wyszedł wyśmienity. Nawet moje dzieci jadły i nie marudziły.
sara
Posty: 336
Rejestracja: czw mar 26, 2020 11:22 am

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: sara »

Ja zazwyczaj przepisów na nowe dania szukam sobie na różnych blogach kulinarnych. Ostatnio na przykład trafiłam na fajny przepis na gulasz bez mięsa na stronie internetowej swiatmoniki/pl/obiad/. Jeśli są wśród Was jacyś wegetarianie, to polecam zajrzeć, sądzę, że przepis i Was zainteresuje :)
sweet
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 30, 2020 12:36 pm

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: sweet »

Cześć. Przepisów kulinarnych można znaleźć bardzo dużo. Wszystko zależy od tego czego konkretnie poszukujemy i na czym nam najbardziej zależy. Bo ja to z reguły za bardzom nie lubię gotować ale nie zmienia to faktu, że w ogóle nie gotuję. Bo jednak przyprawy w kuchni także lubię mieć i to najróżniejsze. A że tutaj ceneo/pl/Przyprawy_jednoskladnikowe/Rodzaj:Tymianek.htm bez problemu mogę zamówić nawet Tymianek to nie muszę się martwić o to, że w kuchni mi niczego nie zabraknie.
jodełka
Posty: 115
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:06 pm

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: jodełka »

Hejka. Jak już mowa o przepisach kulinarnych to mnie najbardziej interesują takie mięsne. Bo jednak każdy facet najbardziej uwielbia mięso a nie tam jakieś sałatki. I tak jak przeglądałam różnego typu blogi kulinarne napotkałam na ofertę tego zakładu mięsnego Karol – Zakłady Mięsne i tak sobie myślę, że w sumie to warto mieć takiego typu namiary. Bo jednak taka rodzinna firma bardziej stara się o jakość danego produktu i wiem, że nie ma w niej żadnej chemii.
goniak
Posty: 111
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:52 am

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: goniak »

ja ostatnio szukałam pomysłów na fajne przystawki, organizujemy jutro niewielkie spotkanie ostatkowe dla znajomych i chciałam ich zaskoczyć czymś owym :) przewertowałam mnóstwo różnych blogów kulinarnych i spodobały mi się przepisy ze strony inspiracjedominiki/pl/. smaczne i proste posiłki, łatwe w przygotowaniu a do tego niedrogie. Widziałam, ze jest tu też kilka pomysłów na dania świąteczne, na pewno wykorzystam je na Wielkanoc :)
marchewka
Posty: 294
Rejestracja: pn lip 13, 2020 12:15 pm

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: marchewka »

Koniecznie wypróbuj przepis na placki z banana. Są obłędne! Ja ostatnio robię je codziennie na śniadanie :) Sycą i zawsze wychodzą pyszne :)
MalwinaP
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 20, 2020 4:21 pm

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: MalwinaP »

Posiadanie takich umiejętności jak gotowanie z pewnością przyda się nam w życiu. Ludzie często uciekają od nauki ponieważ wydaje im się to coś nieosiągalnego. Oczywiście szefami kuchni jak z telewizji nie staniemy się w krótkim czasie. Natomiast możemy zaczynać od prostych przepisów i zwiększać poziom trudności z czasem. Dobrym tego przykładem niech będą zapiekane naleśniki z tego przepisu - uwielbiam/pl/przepis/zapiekane-nalesniki-z-czekoladowym-serem-i-morelami Sprawdą się idealnie jako śniadanie czy też nawet deser. Zaskoczmy naszych najbliższych i zaprośmy ich na wspólną ucztę.
Gajo
Posty: 119
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 6:03 pm

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: Gajo »

Moim zdaniem teraz nie trzeba mieć specjalnych zdolności do gotowania, ponieważ wszystkie przepisy oraz wyjaśnienie jak coś zrobić krok po kroku można znaleźć w sieci. Sam nie mam zbyt dużego talentu, ale jak sięgam do przepisu i robię tak jak jest napisane to z reguły wszystko mi wychodzi. Ostatnio robiłem świetną nalewkę z pomarańczy z prostego przepisu superbutelki/pl/pl/blog/3-przepisy-na-nalewke-z-pomaranczy/2 . Nalewkę robi się szybko i nie trzeba długo czekać na jej degustację, bo jest gotowa po około miesiącu.
ODPOWIEDZ