Tłumaczenia specjalistyczne - studia

MalwinaP

Tłumaczenia specjalistyczne - studia

Post autor: MalwinaP »

Interesuja mnie studia magisterskie w tym kierunku. Mozecie podpowiedziec jaka uczelnia bedzie najlepsza w kraju?
Moze ktos wie takze jak ta praca wyglada w praktyce, bede wdzieczna.
George

Re: Tłumaczenia specjalistyczne - studia

Post autor: George »

Moim zdaniem na takie uslugi bedzie zawsze duzy popyt.
AgataWrobel

Post autor: AgataWrobel »

Bardzo ciekawa propozycja dla osób zastanwiających się nad swoją przyszłością. Oprócz wysokich kompetencji językowych, dobry tłumacz powinien cechować się wszechstronną wiedzą ponieważ teksty z jakimi będzie pracował mogą pochodzić z różnych dziedzin. Mile widziane będą także umiejęności płynnej komunikacji by być odbieraną jako osoba godna zaufania. Trzeba jednak zaznaczyć jedno, nawet znakomita znajomość języków obcych nie jest tożsama z umiejętnością tłumaczenia. Bierze się ona z długotrwałego ćwiczenia oraz naturalnych predyspozycji. Inaczej będzie wyglądała nasza praca jeśli zdecydujemy się tłumaczyć w czasie rzeczywistym, a inaczej tłumacząc teksty. Warto sobie z góry ustalić jaki kierunek nas bardziej interesuje. Co do samych uczelni to studia magisterskie kraków na WSE cieszą się od lat dużą popularnością. Wszystko dzięki wykwalifikowanej kadrze w której znajdują się nawet native speakerzy z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych.
sara

Post autor: sara »

A czy będąc na studiach robiliście sobie dodatkowo jakieś kursy językowe? Moim zdaniem warto, bo znajomość języka obcego zawsze może się w życiu przydać ;) Szkoła Językowa ProfiLingua, z której ofertą możecie zapoznać się na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/ oferuje takie profesjonalne kursy na różnych poziomach zaawansowania i z różnych języków ;) Może więc warto byłoby się u nich na taki kurs zapisać?
Alicjaa

Post autor: Alicjaa »

Po takich studiach mozna niezle zarobic. Wiem to od znajomej :)
sarenka

Post autor: sarenka »

Co do studiów, to muszę powiedzieć, że też mam całkiem wysokie ambicje. Wszystko sobie dobrze przemyślałam i postanowiłam udać się na wyższe studia prawnicze. Tak. Czas podwyższyć swoje kwalifikacje i być profesjonalnym prawnikiem.
ODPOWIEDZ