Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Narożniki są naprawdę praktycznym meblem wypoczynkowym, który sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Dzięki niemu możemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Narożniki nie zajmują dużo miejsca w pokoju. Śmiało można powiedzieć, że o wiele mniej niż zwykła sofa i fotele. Możemy to zauważyć szczególnie wtedy, gdy zostaną one wepchnięte w kąt. Pokój będzie wtedy wyglądał o wiele bardziej przestronnie.

Kolejną zaletą narożników salonowych jest ich komfort. Sprawdza się to szczególnie wtedy, kiedy zdecydujemy się na narożnik w kształcie litery U. Dzięki takiemu meblowi możemy bez problemu wyciągnąć nogi podczas seansu filmowego i odpocząć.

Decydując się na narożnik eliminujemy tym samym możliwość stworzenia się pustego kąta. Powstaje on przy ustawieniu fotela oraz kanapy. Narożnik najczęściej ustawia się w rogu pomieszczenia, dlatego nie będziemy mieli z tym więcej problemu. W ten sposób zyskamy jeszcze więcej miejsca, które możemy przeznaczyć na dodatkowe miejsce siedzące, jeżeli na tym nam zależy.

W jakim miejscu ustawić nasz narożnik?

Oczywiście najbardziej naturalnym miejscem dla narożnika jest kąt naszego pomieszczenia. Takie ustawienie sprawdza się świetnie w przypadku mniejszych salonów. Warto jednak wziąć pod uwagę także rozmieszczenie drzwi, okien oraz innych mebli. Dzięki takiemu usytuowaniu narożnika zyskujemy najwięcej wolnej przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem jest także ustawienie narożnika na środku salonu. Dzięki temu stworzymy swego rodzaju wyspę. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę wielkość pokoju oraz miejsce, jakie nam pozostanie po umieszczeniu narożnika. Oczywiście takie rozwiązanie sprawdza się świetnie w przypadku większych salonów. Dzięki temu możemy oddzielić strefę relaksu od strefy jadalnej.

Styl narożników

Obecnie oferta producentów narożników jest naprawdę szeroka i możemy wybrać mebel wypoczynkowy w różnych stylach. Dzięki temu z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Jakie są jednak najpopularniejsze style?

Na początku warto wspomnieć o stylu nowoczesnym. Zyskuje on coraz bardziej na popularności. Nie jest on jednak dla wszystkich, ponieważ tutaj nie ma miejsca na różne dekoracje. Jest on nieco surowy, ale bardzo funkcjonalny. Proste kształty oraz wygodne siedziska sprawią, że będzie to bardzo przyjemna część salonu. Fantastyczne narożniki ze skóry znajdują się w tym sklepie https://www.meblelargo.pl/naroznik-ze-skory,tag.html

Styl klasyczny natomiast jest najbardziej uniwersalny. Pasuje on praktycznie do każdego wnętrza. Nie znajdziesz tutaj krzykliwych projektów, jednak narożniki w tym stylu nadal są bardzo wygodne, przytulne i piękne. Kolory zazwyczaj są stonowany. Jest to świetny pomysł na złagodzenie surowego stylu industrialnego w pomieszczeniu.

Styl skandynawski cechuje przede wszystkim czystość, lekkość oraz przytulność. Przebywanie w takim pomieszczeniu przynosi ukojenie dla zmysłów. Modele w stylu skandynawskim posiadają często drewniane nóżki oraz jasną kolorystykę.

Styl loft natomiast charakteryzuje surowa forma, metalowe narożniki oraz zimniejsze odcienie czerni, granatów i szarości. Są one jednak nadal wygodne i świetnie sprawdzą się w wielu wnętrzach.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego narożnika wcale nie jest takim prostym zadaniem. Pamiętajmy o tym, żeby wcześniej dokładnie przeanalizować jaki narożnik potrzebujemy i jakie funkcje ma on posiadać. Dzięki temu uzyskamy komfortowy i praktyczny mebel wypoczynkowy, który z pewnością posłuży nam przez wiele lat.