Kiedy kupować tanie bilety lotnicze?

Chyba wszyscy uwielbiają podróżować. Wiąże się to z poznawaniem nowej kultury, ludzi, nawiązywaniem nowych znajomości. Poza tym poprzez podróże można efektywnie się rozwijać, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Jednak podróż wiąże się często w drogimi biletami lotniczymi.

Zapewne niejednokrotnie zetknąłeś się z sytuacją, że w jednym dni widzisz bilety lotnicze za 50 zł, a w następnym ich koszt wynosi już 200 złotych. Z czym jest to związane i w jaki sposób skutecznie polować na tanie bilety lotnicze? Postaramy się jak najlepiej przedstawić Ci ten temat! Zapraszamy do artykułu.

Strzeżona tajemnica

Sposób, w jaki przewoźnik ustala ceny biletów jest strzeżony tajemnicą i nie często ujawniany. Właśnie dlatego mamy niewiele informacji w tym zakresie. Jednak jak się okazuje, Niektórzy przewoźnicy uchylili rąbka tajemnicy i dziś możemy skutecznie polować na niskie ceny biletów lotniczych.

Przede wszystkim, Niedziela wieczór nie jest dobrym czasem na kupowanie biletów. Wówczas bardzo dużo osób próbuje zakupić bilet lotniczy, co bezpośrednio przekłada się właśnie na wysoką cenę biletów. Dlatego najlepiej będzie kupować bilety w ciągu tygodnia. Poza tym pierwszych kilka miejsc jest zazwyczaj dostępna w niższych cenach.  Po prostu – im więcej wolnych miejsc – tym cena jest niższa. Jeżeli widziałeś bardzo tanie bilety po 40 zł, a w następnym dniu już po 80 – oznacza to, że pierwsza pula miejsc została wyprzedana i w zasadzie nie ma co liczyć na tańsze bilety w tym terminie. Dlatego właśnie ostatecznie powinieneś zdecydować się na te miejsce.

Poza tym w przypadku linii lotniczych nie ma czegoś takiego jak last minute. Ostatnie miejsca na ostatnią chwilę potrafią być naprawdę drogie i nie ma tutaj co liczyć na najtańsze promocje. Dzieje się tak, gdyż podróżnik woli sprzedać jeden droższy bilet, niż kilka lub kilkanaście tanich. Wiąże się to z większą ilością odpraw, bagażu i po prostu – obsługi klienta. Właśnie dlatego te ostatnie – droższe bilety są zarezerwowane bardziej dla osób, którzy bez względnie potrzebują danego biletu lotniczego. Zaufaj mi – jest to bardzo częsty przypadek.

W jakim okresie czasu kupować bilety lotnicze?

Jeżeli jesteś podróżnikiem i interesują Cię tanie bilety lotnicze to promocji powinieneś szukać w okresie jesienno-zimowym. Wówczas cena biletów może spaść aż o 50 procent! Nie dotyczy to oczywiście okresu Bożego Narodzenia i sylwestra gdzie bilety mogą być naprawdę drogie, gdyż jest ogromny popyt na bilety. Jeżeli planujemy wielką wycieczkę z ogromnym wyprzedzeniem – również wtedy możemy szukać bardzo tanich biletów lotniczych. Jednak według wielu opinii niska cena biletów ze zbyt dużym wyprzedzeniem może świadczyć o problemach finansowych danego przewoźnika.

Bilety lotnicze jak najbardziej można kupować w niskich cenach. Jeżeli planujemy podróż w niedalekim czasie to warto kupować bilety we wtorek, środę lub czwartek. Wówczas bilety są po prostu najtańsze. Dostosuj się do tych wskazówek, a z pewnością zaoszczędzisz.