Pielęgnacja skóry męskiej

W obecnych czasach opinia o kosmetykach jest inna niż to było 20 lat temu. Dzisiaj mężczyźni są świadomi, że warto dbać o swoją skórę oraz coraz więcej kosmetyków jest dostępnych w sprzedaży. Pomimo iż męska skóra wolniej starzeje się w porównaniu do skóry kobiet, to i tak warto o nią zadbać już od wieku 30 lat. Bardzo ważne jest, aby wybierać kosmetyki przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Mężczyźni mają grubszą skórę niż kobiety oraz jej struktura się trochę różni. Przy wyborze kosmetyków należy się kierować tym jaki typ skóry posiadamy. Mężczyźni mogą mieć tak samo różne typy skóry jak i kobiety, czyli suchą, wrażliwą, tłustą czy mieszaną. Typ skóry można sprawdzić w niektórych drogeriach za darmo albo za małą opłatą. Można też skorzystać z konsultacji u kosmetyczki. Jest to jednorazowy wydatek, ale otrzymuje się profesjonalną usługę i pewność, że niczego się nie pomyli.

Oczyszczanie

Bardzo ważne jest oczyszczanie skóry. Powinno się to robić dwa razy dziennie. Rano pozbywasz się nocnego potu, a wieczorem oczyszczasz twarz ze wszystkich zewnętrznych zanieczyszczeń. Odpowiednie kosmetyki można znaleźć w każdej drogerii. Dla mężczyzn szczególnie polecane są żele. Co tydzień powinno się też pozbywać martwego naskórka robiąc peeling. Można go wykonać u kosmetyczki lub kupić sobie odpowiedni żel z małymi drobinkami, który jest do tego przeznaczony.

Golenie

Dużo mężczyzn goli się niemal codziennie dlatego warto zadbać o to by skóra nie była podrażniona po goleniu. Ważny jest dobór maszynki.Jest to kwestia indywidualna. Golarki elektryczne można używać na sucho, ale przy golarkach jednorazowych trzeba już użyć specjalnego żelu lub pianki do golenia. Najlpesze są takie, które zmiękczają zarost i przygotowują Twoją skórę do golenia.Chroni ją przed skaleczeniem.   Na tym golenie się nie kończy. Powinno się także używać kremu czy wody po goleniu, aby zapewnić jej nawilżenie i ukoić w przypadku jakiś podrażnień. Powinno się o tym pamiętać w celu zapobiegania podrażnień, suchej skóry czy wrastających włosków.

Kremy dla mężczyzn

W drogeriach można także znaleźć specjalne kremy nawilżające dla mężczyzn. Męska skóra jest bardziej sucha od skóry kobiety oraz jest grubsza, co oznacza, że krem musi się wchłonąć głębiej  dla optymalnego nawilżenia.

Kremy z linii kosmetyków dla mężczyzn mają też inną konsystencję. Są lekkie, dzięki czemu skóra nie będzie się świecić po ich zastosowaniu. Kremy sprawiają, że skóra robi się mniej szorstka i szara, wzmacnia bariery obronne przed zanieczyszczeniami.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Pomimo iż skóra męska wolniej się starzeje od skóry kobiet, bo posiada więcej kolagenu i elastyny, to i tak każdy mężczyzna powinien sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy, gdy przekroczy wiek 30 lat. Obecnie w sklepach można znaleźć kremy przeciwzmarszczkowe przeznaczone dla mężczyzn. Warto sprawdzać skład przed kupnem i kupić takie, które zawierają witaminę E i C. Nie zapomnij także o suplementach diety. Jednym z ciekawszych na zmarszczki jest Collagenics.

Warto dbać

Jeśli oczekujesz, że kobieta będzie zawsze miała delikatną, nawilżoną i zadbaną skórę, to ty także powinieneś o to zadbać. W dzisiejszych czasach nie jest trudno o dobrze dobrane kosmetyki, które Ci w tym pomogą.